SkyUp, uygulanan kısıtlamalar sebebiyle Kayseri uçuşlarını durduruyor

SkyUp, Kiev’den Kayseri’ye uçuşları rezervasyon sisteminden kaldırdı ve 10 Ocak’tan itibaren bu rotaya uçmayı bırakacak.

Havayolu, 27 Aralık 2020 tarihinde Kayseri’ye uçuş programını başlattı ve haftada iki sefer yapmayı planladı. Bölgeye seyahat, Türk makamlarının ülkeye gelişler için koronavirüs için zorunlu PCR testlerini başlatması ve kayak merkezlerinde kısıtlayıcı önlemler nedeniyle zorlaştı. Bu sebeple havayolu firması Kayseri uçuşlarını 10 Ocak’tan itibaren durdurmaya karar verdi.

Yolcular için alternatifler nelerdir?

İptal edilen Kiev-Kayseri uçuşları için bilet almışsanız 28 Mart’a kadar seferi İstanbul’a çevirebilirsiniz. SkyUp bu durumda, yeni bilete ek olarak, yolcuya her iki yönde de rezervasyon için 50 $ bonus verecek.

Ayrıca bilet iadesi de yapabilirsiniz. Havayolu firması, tüm bedeli kişisel bakiyelere yatıracaktır. Zaman sınırı olmadan daha sonra kullanılabilir. Arzu eden dilekçe yazdığı takdirde parayı tamamen iade de alabilir.

SkyUp, ayrıca daha önce Kayseri’ye uçan ancak 10 Ocak 2020’den sonra iptal edilen bir uçuşla dönmek zorunda kalacak yolcular için Pegasus Havayolları ile İzmir transferiyle Kayseri’den Kiev’e yolcu alacak. Yeni bilet almak için yolcuların SkyUp ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

ukrhaber.com

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]