Eurovision 2020 Ukrayna finali Kiev’de yapıldı. İşte kazanan şarkı!

Go_A grubu, Rotterdam’da gerçekleşecek olan Eurovision 2020 uluslararası şarkı yarışmasında Ukrayna’yı Go_A grubu temsil edecek.

Unian ajansının haberine göre, Eurovision 2020 için ulusal seçim finali Kiev‘de yapıldı. Dinleyicilerin çılgınca alkışlarda bulunduğu ulusal seçimlerin galibi ise Go-A grubu oldu. Andrei Danilko, “Sen en iyisin. İlk yarı finalde favorilerimsin,” diye itiraf etti. Vitaliy Drozdov, “Rakamı gerçekten sevmediğimden, bu sefer sihirdi” diye ekledi. Tina Karol ise performans hakkında “Bugün salonu yırttın. Henüz böyle birisini alkışlamadım,” dedi. Sonuç olarak, Ukraynaca şarkısı ile grup grup hem jüriden hem de seyircilerden en yüksek puanı aldı. Sırada Eurovision 2020’yi kazanmak kaldı.

Uluslararası müzik yarışması “Eurovision 2020” Hollanda’nın Rotterdam şehrinde yapılacak. Başlangıçta yarışmaya ev sahipliği yapacak şehrin Amsterdam olması planlandı. Belediye başkanının da açıkladığı gibi, yarışma için kullanılması planlanan Ziggo Dome konser salonu planlanan tarihlerde kullanılamayacak. Yarışmanın ilk yarı finali 12 Mayıs’ta, ikinci yarı final 14 Mayıs’ta ve büyük final 16 Mayıs’ta yapılacak.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]