Yıl sonuna kadar Ukrayna’da 147 devlete ait şirket ve malzeme satılacak

Devlet Mülkiyet Fonu, Aralık 2019’da Prozorro.Sale sistemi üzerinden, küçük özelleştirmelerin bir parçası olarak, 147 devlet mülkü ve malzemeyi satmayı planlamaktadır.

Finance.ua’nın verdiği haberde  Devlet Mülkiyet Fonu, satışa sunulan objelerin toplam değerini 274.1 milyon grivna olarak tahmin etmektedir. Prozorro.Sale sisteminde 44 tanesi elektronik olarak satışı yapılacak.

Bakınız: Ukrayna bütçesine 3 kamu tesisinin satışından 100 milyondan fazla gelir

“Değer bakımından en büyük tesisler arasında, Krivoy Rog’daki Transmash kompleksi, Yaremçe’deki Ukrayna Merkez Bankası’nın Prikarpatye Rekreasyon Kompleksi’nin tamamlanmamış inşaatı, Kiev’deki Şulyavska metro istasyonunun ve 9,577.8 m²’lik bir enerji atölyesinin tamamlanmamış inşaatı var.” denildi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Zelenskiy, ısı tarifelerinde % 50 oranında bir indirim yapılacağını duyurdu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, evlerde kullanılan ısı tarifelerinde gelecek kış için fiyatların yarı yarıya düşeceğini açıkladı. Facebook üzerinden yürüyüş bandında spor

Kapat