Büyükelçi Sybiha, Ukrayna’daki Türk Öğrenci Sayısı 3.000’i Aştı

Ukrayna ve Türkiye arasındaki eğitim alanında işbirliğinde sonucunda Ukrayna’daki Türk öğrenci sayısı 3,254’e ulaşmıştır.

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı görüşme sonrasında Twitter’da:

“Eğitim alanındaki başarılı çalışmalarımız oldu: Türkiye’deki üniversitelerde ve okullarda Ukrayna dili öğretiliyor, burslar veriliyor ve Ukrayna’daki 3.254 Türk öğrenci bulunuyor. Ayrıca, aynı derecede iddialı hedeflerimiz de var: anlaşmayı yeniliyor, bölümlerarası komisyonu kuruyorruz, bir sonraki toplantı rektörler ile olacak,”.

Türkiye’de Ukrayna dili öğrenmeye istekli olanların sayısı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır ve halen artmaktadır. Bir hafta önce Samsun’da, yabancılara yönelik Ukrayna dil kursları başlatıldı.

Kaynak: ukrinform

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Poroşenko ve Zelenskiy “Olimpiyat” Stadında Tartışma İçin Anlaştı

Poroşenko'nun merkez temsilcisi Oleg Medvedev'un belirttiğine göre Cumhurbaşkanı adayları Petro Poroşenko ve Vladimir Zelenskiy temsilcileri, 19 Nisan akşamı stadyumda seçim

Kapat