Ukrayna’da muz konteynerinde 112 kg kokain ele geçirildi (video)

Devlet Gümrük Servisi çalışanları, Yujniy limanındaki sınır muhafızları ile birlikte, muz kutuları ve konteynerin kapısı arasında tarama yaparken 112 kg kokain yakaladı. Kokainin değerinin 17 milyon dolar üzerinde olduğu belirtildi.

Devlet Gümrük Ofisi basın servisinin bildirdiğine göre, konteyneri açtıktan sonra, toplam ağırlığı 112 kg olan, 100 adet siyah ve açık kahverengi renkli paket içeren iki torba gördüler .

Latin Amerika’dan Ukraynalı şirketlerden birine gönderilen paketler test edildiğinde kokain olduğu kesinleşti. Piyasada böyle bir uyuşturucu bedelinin 17 milyon dolar üzerinde olduğu belirtildi.

Yayınlanan mesajda, “Kokainin gümrük kontrolünden gizlenerek yasadışı dolaşımı gerçeği üzerine, Ukrayna Gümrük Kanununun 483. Maddesinin 1. Kısmına dayanılarak gümrük kurallarının ihlal edildiğine dair bir protokol düzenlenmiştir” denildi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]