Polis: Yılın başında beri 10 bin sarhoş sürücü yakalandı

Kiev devriye polisinin basın servisinden bildirildiğine göre ortalama olarak, Kiev polisi yüksek alkol etkisinde günlük olarak 33 sürücüyü yakalarken, yılın başından bu yana toplam rakam 10 bine ulaştı.

Mesajda “Geçen hafta sonu devriye memurları, 257 sarhoş sürücüyü yakalarken yılın başından beri 10 binden fazla sarhoş sürücü yakaladı!” denildi.

Bakınız: Geçen Hafta 1.200’den Fazla Alkollü Sürücü Tespit Edildi

Ayrıca, devriye polisi sık sık sürücülerin güçlü bir alkol zehirlenmesi hali gösterdiğini belirtti. Raporda, “Bu tür alkol göstergeleriyle, bir insanın araç kullanması değil, yürümesi bile çok zor.” denildi. Polis, sürücülerin alkol aldıktan sonra araç kullanmamalarını ve bunun olası sonuçlarını hatırlamalarını istedi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Kiev’de geçen hafta grip nedeniyle hastanelere başvuran kişi sayısı 10 binden fazla

Kiev Şehir Devlet İdaresinin (KSCA) basın servisi yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta içinde başkentte grip ve üst solunum hastalıkları nedeniyle hastaneye

Kapat