İnsan kaçakçılığından mağdur olan Ukraynalılar: Korkunç istatistikler

Sadece son üç yılda yaklaşık 50 bin Ukraynalı insan ticaretinden etkilendi. Aynı zamanda, mağdurların % 65’i Rusya’da emek sömürüsüne maruz kaldı.

24tv.ua’nın verdiği habere göre,  Birleşmiş Milletler Göç Ajansı’na göre genel olarak, insan kaçakçılığından etkilenen Ukraynalıların % 94’ü emek sömürüsüne maruz kaldı. Kuruluşun tahminlerine göre, 1991 yılından beri kölelikten etkilenen Ukraynalıların sayısı çeyrek milyonu aştı ve yaklaşık 260 bin kişiyi buldu.

Emek sömürüsünün korkunç rakamlara rağmen, istatistiklere göre aynı zamanda Ukraynalıların yaklaşık % 13’ünün yurtdışında potansiyel olarak riskli bir iş teklifini kabul etmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, ajans, Ukraynalıların çalışmak istediği en çekici ülkeleri belirlemiştir:

* Almanya – % 43;
* Polonya – % 35;
* Çek Cumhuriyeti – % 23;
* İtalya – % 19;
* Kanada – % 10;
* ABD – % 9;
* Rusya – % 9

Göç ajansına göre, anket sırasında yurtdışında çalışan Ukrayna nüfusu – Haziran 2019’da – yaklaşık 1 milyon 51 bin kişi. Bu sadece Ukrayna’dan ayrılmayan, ancak işe giden Ukraynalılar sorunudur.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Lviv bölgesinde rehabilitasyon merkezinde hastalara işkence yapıldı

Lviv'de, savcılık basın merkezine göre, insanların yasadışı olarak gözaltına alındığı ve işkence gördüğü "rehabilitasyon merkezleri" hakkında soruşturma başlatıldığı iletildi. Sözde

Kapat