Ivano-Frankivsk, Ternopil ve Lviv bölgelerinde sokağa çıkma yasağı ihtimali

Ivano-Frankivsk belediye başkanı Ruslan Martsinkiv, hükümetin Ivano-Frankivsk, Ternopol ve Lviv bölgelerinde sokağa çıkma yasağı getirmeyi düşündüğünü söyledi.

İnterfax ajansının haberine göre, “Başbakan Şmigal ile bir görüşme yaptık. Karantinanın Mayıs ayının başlarına kadar uzatılacağına dair böyle bir bilgi duyduk. Mayıs başında, hangi tarih olduğu net değil… Ivano-Frankivsk, Ternopol ve Lviv için haftasonunda acil önlemlerin alındığını bildirdiler. Sokağa çıkma yasağı olasılığı da dahil olmak üzere düşünülüyor. Bu, Başbakan ile yapılan bir toplantıda söylendi.” dedi.

Daha fazla ayrıntı Cuma günü Ukrayna Cumhurbaşkanı ile yapılacak bir toplantıda belli olacak.

25 Mart’ta Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, ülkede koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınan önlemlerin yeterli olduğunu ve sokağa çıkma yasağının daha sonra ve sadece belirli koşullar altında mümkün olduğunu kaydetmişti.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]