Ukrayna, Dünya Kano Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazandı

Kopenhag’da düzenlenen Dünya Kano Şampiyonasında erkeklerde iki altın, kadınlarda da bir altın ve bir gümüş madalya kazandı.

Ukraynalı Lyudmila Luzan ve Anastasia Chetverikova 500 metre çiftli kanoda dünya şampiyonu oldular, aynı mesafede erkeklerde Ukrayna takımı dörtlü kano ve dörtlü kürekte iki altın madalya daha kazandılar. Buna ek olarak, Lyudmila Luzan da gümüş madalya kazandı.

Bilişim sektörünün Ukrayna’nın toplam GSYİH içindeki payı yükseliyor

Kopenhag’da düzenlenen Dünya Kürek ve Kano Şampiyonası’nda ilk altın madalya, Lyudmila Luzan ve Anastasia Chetverikova’dan çiftli kanoda geldi. Sonrasında Oleg Kukharik, Dmitry Danilenko, Igor Trunov, Ivan Semykin isimli sporculardan oluşan Ukrayna takımı, erkeklerde bir altın ve bayanlar teklide Lyudmila Luzan ile bir gümüş madalya daha kazandı ve toplamda Ukrayna takımı 4 madalya ile şampiyonayı tamamladı..

Sonuçları şuradan görebilirsiniz.

ukrhaber.com

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]