Zelenskiy Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı’nı değiştirdi. Yeni başkan Yermak

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy , Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andrey Bogdan’ı görevden aldı ve daha önce cumhurbaşkanına asistan olarak görev yapan Andrey Yermak’ı bu göreve atadı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından çıkarılan kararname ile Andrey Bogdan görevden alınarak daha önce Ukrayna Cumhurbaşkanı Asistanı görevinde bulunan Andrey Yermak bu göreve atandı.

Zelenskiy, hukuk danışmanı Andrey Bogdan‘ı 21 Mayıs 2019’da Ukrayna başkanlık ofisi başkanı olarak atadı.

1976 doğumlu Bogdan, 2007’den 2010’a kadar Ukrayna Adalet Bakan Yardımcısı, sonra Bakanlar Kurulu Bakan Yardımcısı (2010-2011) ve Yolsuzlukla Mücadele Politikası Hükümet Komiseri (2013-2014) olarak çalışmıştı.

1971 doğumlu olan Yermak, 1997 yılında Uluslararası Hukuk Bürosu‘nu kurdu ve Ukrayna’da fikri mülkiyet ve ticaret hukuku alanında ilk yasama işlemlerinin geliştirilmesine katıldı. “Kiev şehrinin Girişimciler Derneği” başkanlığını yaptı. 2006-2010’da Bölgeler Partisi’nden milletvekili Elbrus Tadeyev’e asistanlık yaptı. 21 Mayıs 2019’da dış politika konusunda Vladimir Zelenskiy‘nin asistanlığına getirilmişti.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Ukrayna’da sigara içenlere “sürpriz” yasa: Yasaklar artıyor.

Ukrayna meclisi Verkhovna Rada'da yeni bir yasa tasarısı gündeme geliyor. Ukrayna'da sigaralar sonsuza kadar satış noktalarındaki vitrinlerden kaybolabilir. 21 yaşın

Kapat