Ukrayna’ya girişte Türk vatandaşı arkadaşı için görevlilere 1500 dolar rüşvet teklif etti!

Ukrayna Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı tarafından verilen bilgiye göre İzmir’den uçakla Borispol’e inen kişi pasaport kontrolünde Ukrayna’ya geliş amacını açıklayamayınca, kendisini bekleyen kişi, sınır muhafızlarına 1500 dolar rüşvet teklifinde bulundu

Ukrayna'da Türk vatandaşı arkadaşı için görevlilere 1500 dolar rüşvet teklif etti (2)

Havaalanında kendisini bekleyen kişi, sınır geçişine kesin olarak izin verilmeyeceğini anlayınca beklediği Türk vatandaşı için 1,500 dolar rüşvet önerdi.

1,500 dolar rüşvet teklifine rağmen Ukrayna sınırını geçemedi

Bunun üzerine, Ukrayna Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı’nın sınır muhafızları, Ulusal Polis ve Borispol Savcılığı ile birlikte soruşturma başlattı.

Yıl başından beri 270 adet rüşvet reddi kayıt altına alınmış olup, Sınır Muhafız Teşkilatı tüm Ukrayna vatandaşlarını ve yabancıları Ukrayna sınır muhafızlarına rüşvet vermeye çalışmamaya davet etmektedir.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
taxi
Ukrayna’da taksilerin çalışmalarını düzenleyen bir yasa tasarısı hazırlandı

Altyapı Bakanı Vladislav Krikliy tarafından yapılan duyuruya göre Ukrayna Altyapı Bakanlığı, ülkedeki taksi pazarını yasallaştırmayı amaçlayan bir yasa tasarısı hazırladı.

Kapat