Ukrayna’ya giren herkese koronavirüs nedeniyle ateş ölçümü

İçişleri Bakanlığı basın servisinden bildirildiğine göre Ukrayna sınırındaki tüm kontrol noktalarında, gelen vatandaşların ateşi, koronavirüsün yayılma tehdidi nedeniyle kontrol edilecektir. Ateş yüksekliği tespit edilmesi durumunda, kişi ek muayene için gönderilecektir.

Sıcaklık taraması hem havaalanlarında hem de otomobil ve demiryolu kontrol noktalarında gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanı Avakov “Sıcaklık taraması, Ukrayna’ya dünyanın herhangi bir ülkesinden, hem hava trafiği üzerinden hem de Ukrayna sınırındaki tüm karayolu ve demiryolu kontrol noktalarından gelen tüm vatandaşlar için zorunludur. AB ülkeleri ile 29 olmak üzere toplam 232 nokta var. Örneğin, Tisa kontrol noktasında bu tür gruplar tarafından yaklaşık 1000 kişi incelendi.Ayrıca, geçici olarak işgal edilen Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Donetsk ve Lugansk bölgesinin belirli bölgeleri ile sınır çizgisi boyunca CPVV üzerinde sıcaklık kontrolü getirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Kiev havaalanında, İtalya’nın belirli bölgelerindeki koronavirüs salgını ile bağlantılı olarak, bu ülkeden gelen uçuşların görevli bir epidemiyolog tarafından kontrol edildiğini yazdı .

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]