Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofey Milovanov Ukrayna’nın yatırım ve sabit kıymetlerine 50 milyar dolarlık yatırıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

Milovanov’a göre, yatırımların Ukrayna’da yeni işler yaratmayı mümkün kılacağını ve Ukrayna için kritik önemde olduğunu vurguladı.

“Kritik yatırımlara ve sabit varlıkların iyileştirilmesine ihtiyacımız var. Ülkede gerekli yatırımların toplam tutarı 50 milyar dolar. Bu yeni işler yaratacak ve Ukraynalılara daha fazla kazanma fırsatı verecek.” dedi.

Milovanov, “Yıl sonunda ekonomi büyümeye devam etti. Ukrayna’nın kalkınmasını etkileyen şartlar vardı: ülkenin doğusundaki savaş, satış piyasalarının yeniden yönlendirilmesi, ABD’nin korumacı politikaları, düşük yatırım, sabit varlıklardaki yüksek değer kaybı.”

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Ukrayna’da YouTube, Facebook ve Instagram’a vergi

Ukrayna Meclisi Verkhovna Rada, YouTube, Instagram, Facebook ve diğer sosyal ağları vergilendirmek için bir yasa tasarısını görüşecek. Finance.ua'nın verdiği habere

Kapat