Ukraynalılar en az 6 ay sonra tekrar yurtdışı seyahatlerine başlayabilir (video)

Ukrayna’daki karantinanın Temmuz ayına kadar uzatmasının ve altı aydan daha geç olmamak üzere diğer ülkelerle sınırların açılmasının planlandığı belirtildi.

Ukrayna’daki karantina sadece koronavirüsün yayılmasını önleyen iç önlemlerle değil, aynı zamanda diğer ülkelerle sınırların kapatılmasıyla da ilişkilidir.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Anton Geraşçenko, Ukrayna’nın ne zaman diğer ülkeler için sınırları açacağını ve Ukraynalıların tekrar dünyayı dolaşabileceğini söyledi.

Geraşçenko , “Covid-19 salgını azalsa bile, önümüzdeki aylarda Ukraynalılar ülkeler arasında sınırların açılmasını beklemeliler.” dedi.

Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko bir televizyon programında yaptığı açıklamada uluslararası turizmin yeniden toparlanmasının bir yılı bulabileceğini söyleyerek “Gelecek altı ay veya bir yıl içinde Avrupa ve tüm dünya turizme kapalı olacak.” diye vurguladı

Geraşçenko Ukrayna vatandaşlarının bu nedenle Ukrayna içerisinde turizm faaliyetlerini keşfetmelerini önerdi. Tur operatörlerinin, Karpatlar’da yürüyüş veya Dinyeper boyunca yürüyüş gibi turizm faaliyetleri düzenlemeleri gerektiğini belirtti.

Kaynak: rbc.ua

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]