Ukraynalılar Antalya’da 130 İşletmenin Sahibi ya da Ortağı

Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin Antalya Konsolosu Vyaçeslav Khomenko ile yaptığı görüşmede Ukraynalıların, Antalya’da faaliyet gösteren 130 işletmenin sahibi veya ortağı olduğunu söyledi.

Çetin “Şu anda, Antalya’da kayıtlı 130’dan fazla şirket Ukraynalılar’a ait ya da Ukraynalılar ortaktır. Val-et ve Bayadera Group, Ukraynalı işletmeler arasında olumlu örnek olarak vurgulanıyor.” dedi.

Ayrıca bakınız: İlk 5 Ayda Ukrayna’dan Türkiye’ye Giden Turist Sayısı % 14 Arttı

Taraflar ayrıca bölgesel düzeyde derinlemesine işbirliği olduğunu, Türk ve Ukrayna işadamları arasında doğrudan ikili temaslarda bulunmayı kolaylaştırmak adına Antalya ve Ukrayna şehirleri arasında doğrudan uçuşların başlamasını, Ukrayna Günlerinin Antalya’da canlı tutmak adına bölgede Ukraynalıların başarılarını, kültürünü, gelenekleri ve mutfağını tanıtmak adına faaliyetler düzenlenmesi gerektiğini belirttiler.

Kaynak: ukrinform

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]