Ukraynalı Turistler İçin Farklı Tatil Seçenekleri Tanıtıldı

TÜROB tarafından Ukrayna’dan davet edilen üst düzey seyahat acentelerinin yöneticileri Kayseri ve Kapadokya’da ağırlandı. “Deniz-güneş-kum” için gelen Ukraynalı turistler için farklı tatil seçeneklerinin de tanıtımı yapıldı.

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Türk turizminin çeşitlendirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması çalışmaları kapsamında, İstanbul’un yanı sıra Kayseri/Kapadokya ortak destinasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Potansiyel görülen ülkeler arasında başı çeken Ukrayna’ya yönelik tanıtım çalışmaları da devam ediyor.

TÜROB tarafından Ukrayna’nın Kiev, Harkov, Sumi, Rovno ve Çernovtsi şehirlerinden davet edilen üst düzey seyahat acentelerinin yöneticileri Kayseri ve Kapadokya’da ağırlandı.

Sadece Deniz – Güneş Değil…

Katılımcılar 4 gün boyunca Kayseri ve Kapadokya’nın tarihi ve doğal turistik alanlarını gezerken, Kayseri’nin başta kış turizmi olmak üzere turizm olanaklarını Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’tan dinledi.

Yılda 1.3 Milyon Turist

Bu organizasyonda TÜROB üyeleri Radisson Blu Hotel Kayseri ve DoubleTree by Hilton Hotel Avanos Cappadocia destek verdi. Söz konusu proje ile yılda 1.3 milyon turist ile en büyük turizm pazarlarımız arasında yer alan ve ağırlıklı “deniz-güneş-kum” için gelen Ukraynalı turistler için farklı tatil seçeneklerinin de tanıtılması amaçlanıyor.

Kaynak: turizmgunlugu.com

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]