Ukraynalı Tren Yolcularına Zam Sürprizi

2019 yılında bilet fiyatlarında iki artış planlayan Ukrayna Demiryolları Ukrzaliznytsia , bir kez daha yolcu taşımacılığı için tarifelerin artırılması gerektiğini açıkladı.

Ukrzaliznytsia başkanı Yevgeni Kravtsov, Ukrzaliznytsia faaliyetlerinin şu anda kârlı olmadığını belirterek, bilet fiyatlarının ulaşım maliyetlerini karşılayacak rakamlara yükseltilmesine izin vermek için hükümete başvurulacağını söyledi.

Kravtsov “Ukrzaliznytsia” filosunun genişletilmesi ve şirket faaliyetlerinin maliyetinin altında olmamasının sağlanması gerektiğini” söyledi. Özellikle yoğun dönemlerdeki ihtiyacı karşılamak için filonun yüzde 15-20 oranında artırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kravtsov “Şu anda yaklaşık üç bin vagon var, beş yüz adet daha gerekli.” dedi. Yolcuların taşınması ile ilgili sorunun çözümünün aynı zamanda yüksek hızlı seferlere geçişle de ilişkili olduğunu söyledi.

Şirket 1 Ekim 2019’da tren yolculuğuna dönük bilet fiyatlarında ikinci bir artış planlamıştı.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]