Ukraynalı atlet yüksek atlamada bir dünya rekoru kırdı

Ukrayna Atletizm Federasyonu tarafından bildirildiğine göre Ukraynalı atlet Yaroslav Maguchih, kapalı alanda yüksek atlamada 2.01 metre ile U20 dünya rekorunu kırdı.

Bu sonuç Lviv‘de Demyanyuk anısına yapılan bir yarışmada gerçekleşti.

Maguchih, zaferin ardından “Atlama çok güzeldi. 2.01 metre tesisdeki kişisel rekorum. 29 Ocak’ta Cottbus’ta yarışacağız ve daha iyi sonuçlar göstereceğiz” dedi.

Uzun atlama disiplininde performans gösteren Ukraynalı atlet Yaroslav Maguchih‘in Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği verilerine göre dünya kategorisinde Yükselen Yıldız kategorisinde yer almaktadır.

Maguchih aynı adaylıkta Avrupa‘nın en iyisi olarak kabul edildi ve şimdi genç sporcular arasında dünyanın en iyisi unvanı için rekabet etme şansına sahip. Ukraynalı atletin rakipleri Jamaika’dan Brittany Anderson ve Etiyopya‘dan Lemley Hailu.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’den getirilen yeni çekiciler Kiev’de çalışmaya başladı

Kiev Büyükşehir Park Müfettişliği tarafından yapılan açıklamaya göre Kiev sokaklarında yeni Türk çekici kamyonları çalışmaya başladı. Yeni çekiciler birkaç dakika

Kapat