Ukrayna’daki koronavirüs salgını Avrupa’da ortaya çıkan senaryodan farklı

Sağlık bakan yardımcısı Irina Mikiçak, Ujgorod’daki bir brifingde, özellikle, Ukrayna’da yaşlılar arasında daha düşük bir ölüm oranı olduğunu, salgının farklı olarak çocuklar ve hamile kadınlarda da gözlemlendiğini belirtti.

koronavirüs hastası

Ukrayna’da emekliler arasında daha az enfeksiyon vakası olduğunu, koronavirüs sebebiyle yaşlı ölümlerinin düşük seyrettiğini, ancak özellikle çocuklar ve hamile kadınlar arasında enfeksiyonun gözlemlendiğini belirten Mikiçak şöyle devam etti: “Ukrayna’da koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana, 4,500 çocuğa hastalık teşhisi konuldu. Yaklaşık 600’ü hastaneye yatırıldı. Buna ek olarak, hamile kadınlarda, iki ölümcül olmak üzere 500’den fazla koronavirüs enfeksiyonu vakası resmen doğrulandı.” dedi.

Bu bağlamda, Sağlık Bakanlığı hamile kadınlardan solunum yolu hastalığının ilk belirtilerinde derhal doktora başvurmalarını istedi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Kiev’de, KPI’nin öğrenci yurdunda koronavirüs salgını: 52 kişi hastalandı

Kiev Şehir Devlet İdaresi basın servisi tarafından bildirildiğine göre 152 öğrencinin kaldığı yurtta 52 öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Kapat