Ukrayna’da, Haziran başından beri 100 kişi boğuldu

Devlet Acil Servisi, Haziran ayının başından beri ülkenin göl ve nehirlerinde 100 kişinin boğulduğunu bildirdi. Kurbanların 17’si ise çocuk.

Boğulma

Devlet Acil Durumlar Bakanlığı’nın basın servisi tarafından “Neredeyse yüz kişi yaz ayının başlarında suda boğularak öldü. Boğulmaların temel nedeni güvenli yüzme kurallarının ağır bir ihlalidir. İnsanlar yüzmek için evin yakınında, genellikle güvenli olmayan ve kurtarma görevlilerinin olmadığı yerlerde yüzme yerlerini seçiyorlar. Sonuç olarak, 17’si çocuk 100 boğuldu.” denildi.

Kurtarma ekipleri, 13-14 Haziran’daki hafta sonu boyunca, sudaki ölüm sayısının üçü çocuk olmak üzere 24 kişiye ulaştığını kaydetti.

Ayrıca, Devlet Acil Servisi, yaz tatillerinde ebeveynlerden çocukların en küçük göletleri bile kendi başlarına ziyaret etmelerine izin vermemelerini istedi.

Mayıs ayında da Ukrayna’da 47 kişi boğulmuştu.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
koronavirüs vakaları Ukrayna bölgeler
Ukrayna koronavirüs rakamları: Günlük 829 artışla, toplam 34,063 (18 Haziran)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi’ne göre, 18 Haziran günü sabah itibariyle yayınlanan verilere göre önceki gün içerisinde 829 laboratuvar onaylı yeni...

Kapat