Ukrayna’da emekli maaşları arttırıldı. Asgari ve azami maaşlar

Ukrayna Emekli Sandığı, yaşlı Ukrayna vatandaşları için geçim maliyetindeki değişiklikle bağlantılı olarak 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren emekli aylıklarını yeniden belirledi.

Çalışma yeteneğini kaybetmiş kişiler için asgari emekli aylığı 1,564 UAH’den 1,638 UAH’a yükseltildi Azami emekli aylığının miktarı 740 UAH artarak 16,380 UAH oldu. Yeni hesaplamalar otomatik olarak gerçekleştirilmiştir ve hesaplara yansıyacaktır denildi.

Bakınız: Ukrayna Anayasa Mahkemesi asgari emeklilik yaşını değiştirdi

Research & Branding Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 11,041 UAH tutarındaki bir emekli maaşı, Ukraynalı bir emeklinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmektedir.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Odessa havaalanında onarımlarda yolsuzluk soruşturması: 11 milyon grivna

Cumhuriyet Başsavcılığı ve SBU çalışanları, Odessa Uluslararası Havaalanı bölgesi ve havaalanı onarımı yapan müteahhitlerin ofislerinde aramalar yaptı. Kolluk kuvvetleri, havalimanında

Kapat