Ukrayna’da Devlet Başkanlığı Yarışında Farklı Reklam

Ukrayna Devlet Başkanı adayı İgor Şevçenko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisi için eş arama kampanyası başlattığını açıkladı. Şevçenko, üzerinde “Devlet başkanının karısı olmak ister misin? İgor Şevçenko eş arıyor” diye yazan afişin fotoğrafını Facebook sayfasından yayınladı. 

Şevçenko’nun seçim kampanyası için oluşturduğu internet sitesinde, eş adaylarının kendileri hakkında bilgi girebilecekleri bir form da bulunuyor.

Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimleri 31 Mart’ta yapılacak. Merkez Seçim Komisyonu verilerine göre, şu ana kadar Ukrayna devlet başkanlığı için beş aday kayıt yaptırdı: Eski Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı İgor Şevçenko, sosyal demokratların lideri ve Pyoter Poroşenko Bloku üyesi Sergey Kaplin, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) eski Başkanı ve Adalet Partisi Başkanı Valentin Nalivayçenko, Lvov Belediye Başkanı Andrey Sadovog ve Ukrayna Ulusal Yaşam ve Çevre Bilimleri Üniversitesi profesörü Vitaly Skotsik.

Kamuoyu yoklamalarına göre, devlet başkanlığına aday olacağını daha önce açıklayan Batkivşina Partisi lideri Yuliya Timoşenko son birkaç aydır önde görünüyor. Mevcut Devlet Başkanı Pyoter Poroşenko, ikinci dönem başkanlık için adaylığını henüz resmi olarak açıklamadı. Ancak uzmalara göre, Poroşenko’nun politikalarına karşı memnuniyetsizliğin giderek artması sonucu aday olması durumunda ikinci tura kalması bile şüpheli görünüyor.         ( Sputnik)

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]