Ukrayna’da 14 Yaşındaki Çocuk Arkadaşının Boğazını Kesti

Rusya’nın önde gelen iş adamlarından birinin 14 yaşındaki oğlu, beraber bilgisayar oyunu oynadığı arkadaşına yenilince, bıçakladıktan sonra kafasını kesti.

Rus iş adamının 14 yaşındaki oğlu Vasya Turda, birlikte oyun oynadığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Vasya Turda, beraber oyun oynamak için 15 yaşındaki arkadaşı Varya Pop’u, Ukranya’nın en zengin köyü Nijyaya Apşa’daki evine davet etti. Birkaç saat sonra talihsiz çocuğun kafası kesilmiş ve 27 bıçak darbesi almış cansız vücudu zanlının babaannesi tarafından bulundu.

Oyunda Yenilince Sinirlenip Boğazını Kesti

İddiaya göre iki çocuk beraber oynadıktan sonra Pop, Turda’yı yenmesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Turda, eline aldığı bıçak ile Pop’un önce boğazını kesti. Aldığı bıçak darbesi ile kanlar içinde kaçmaya çalışan Pop’un arkasından koşan katil çocuk, arkadaşını defalarca bıçakladıktan sonra kafasını keserek öldürdü.

Ağır Tahrikten 3 Yıl Hapis cezası

Cinayetle ilgili görülen davada Ukrayna mahkemesi, cinayetin aşırı tahrik altında işlendiği gerekçesi ile Turda’ya 3 yıl hapis cezası verdi. Karara itiraz eden savcı cezanın en az 15 yıla çıkarılmasını talep etti.

Kaynak: Haberler.com

 

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]