Ukrayna ziyaretçiler için PCR testi negatif çıkarsa zorunlu öz izolasyon iptal edilecek

Ukrayna Bakanlar Kurulu, koronavirüs hastalığı için PCR testinden geçerek Ukrayna’ya giren yabancılar için zorunlu öz izolasyonu iptal etti .

Ukrayna ziyaretçiler için PCR testi negatif çıkarsa zorunlu öz izolasyon iptal edilecek

Bu durumda, kesinlikle koronavirüs için bir PCR testinden geçilmesi gerekecektir.

İlgili kararname 25 Haziran Perşembe günü yapılan bir hükümet toplantısında onaylandı.

Sağlık Bakanı Maksim Stepanov, 392 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda değişiklik yapıldığını belirterek. “Ukrayna devlet sınırını geçerken yapılan COVID-19 için PCR ile negatif bir test sonucu çıkarsa, gerekli olan öz-izolasyon veya gözlem altında tutmanın sonlandırılması gerekiyor.” dedi.

Bakan ayrıca, Ukrayna’ya giren yabancılar için bir sigorta poliçesi gerekliliklerinin açıklığa kavuşturulmasının önerildiğini de sözlerine ekledi.

Not: Zorunlu PCR testi son 14 gün içinde kırmızı listede bulunan ülkelerde bulunanlar içindir: Türkiye ise yeşil listededir. Liste her 3 günde bir güncellenmektedir.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Koronavirüs Ukraynalılar
Ukrayna koronavirüs rakamları: Günlük 1,109 artışla, toplam 41,117 (26 Haziran)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi’ne göre, 26 Haziran günü sabah itibariyle yayınlanan verilere göre önceki gün içerisinde 1,109 laboratuvar onaylı yeni...

Kapat