Ukrayna Sınır muhafızları rekor miktarda kokain yakaladı (foto-video)

Ukrayna Sınır Hizmetleri basın servisi tarafından bildirildiğine göre, kolluk kuvvetleri, Ekvador’dan Yujniy Limanı’na gelen ve muz taşınan bir konteynerde büyük bir parti kokaini yakaladı.

Ukrayna Sınır muhafızları rekor miktarda kokain yakaladı (video)

47 briket içinde paketlenmiş kokainin havalandırma kapaklarına gizlendiği belirtilmektedir. Her briketin üzerinde harf ve rakam şeklinde işaretleri bulunuyordu.

Sınır muhafızları tarafından belirtildiğine göre 56.4 kg ağırlığındaki kokainin piyasa değeri 200 milyon grivna üzerinde.

Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili madde (Ceza Kanunu’nun 305. maddesi) uyarınca bir ceza davası açılmıştır.

Bu yılın Şubat ve Mayıs aylarında, Odessa müfrezesinin sınır muhafızları Yuniy Limanı’ndaki daha önce de kokain yakalamıştı. İlkinde Şili’den gelen 30 kg üzerinde, ikincisinde ise Ekvador’dan gelen ve 53.4 kg kokaine el konulmuştu.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
Ukraynalı şirketten Romanya'ya 17 adet tramvay vagonu
Ukraynalı şirketten Romanya’ya 17 adet tramvay vagonu

Ukrayna'dan bir şirket Türkiye ve Polonya'dan ihaleye katılan rakiplerini aşarak, Romanya'ya 1.7 milyon Euro'dan 25 metrelik vagonlar tedarik edecek.

Kapat