Sumi “kırmızı” bölgeye alındı, Kiev “kırmızı” bölgenin eşiğinde

Sumi bölgesi kırmızı karantina bölgesine alınırken Kiev belediye başkanı Kliçko, şehirde koronavirüs ile durumun hızla kötüleştiğini duyurdu. Hastanelerde giderek daha az boş yatak kaldığını ve son 24 saatte 1000’den fazla yeni hasta olduğunu belirtti.

işletmelere maske cezası

Sumi bölgesi “kırmızı” bölgeye transfer edildi. Karar, Acil Durum Komisyonu tarafından alındı. “Kırmızı” bölgelere özgü karantina kuralları, 23 Ekim’den itibaren Sumi bölgesinde uygulanmaya başlayacak. Böylece salgın riskinin en yüksek olduğu bölgeler listesi altıya çıktı. Daha önce Herson (15 Ekim), Zaporoje, Odessa, Donetsk ve Dnipro (18 Ekim) bölgeleri kırmızı karantina bölgesi olarak belirlenmişti.

Efsanevi Kiev fabrikası 66 milyon bedelle özelleştirmeye açılacak

Ukrayna’nın başkenti ise Kiev belediye başkanına göre “kırmızı” bölgenin eşiğinde. Ukraynalıların çok az seçeneği olduğunu vurgulayan Kliçko: “Ya aşı ya da izolasyon. Sadece son günde 1000’den fazla yeni hasta ve 29 ölüm. Hastaneye kaldırılanların %98’i aşılı değil.” dedi.

ukrhaber.com

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]