Rada, Ukrayna ve Türkiye hükümetleri arasındaki kalkınma anlaşmasını onayladı

Ukrayna Meclisi Verkhovna Rada, “Ukrayna Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasındaki Kalkınma İşbirliği Anlaşmasının Onaylanması Hakkında” yasasını kabul etti.

335 milletvekili yasanın kabul edilmesi için oy kullandı.

3 Kasım 2018 tarihinde İstanbul‘da imzalanan Ukrayna Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki Kalkınma İşbirliği Anlaşmasını onayladı. Yasa, tarafların iç prosedürlerin tamamlanması için diplomatik kanallar aracılığıyla birbirlerini bilgilendirdikleri son yazılı bildirim sonrasında yürürlüğe girecek. Bu anlaşmanın yürürlüğe girmesi için gereklidir.

Aynı zamanda, bu anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle, Ukrayna Bakanlar Kurulu ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında 14 Kasım 2002 tarihinde imzalanan teknik ve mali işbirliği ile anlaşmasının 2. maddesinin hükümleri sona erecektir.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Dinyeper’de evsizleri yakarak öldüren bir şüpheli gözaltına alındı (video)

Dnipropetrovsk bölgesi Emniyet Müdürlüğü iletişim bölümünden bildirildiğine göre Dinyeper'de polis, evsizlerin üzerlerine alkol dökerek ateşe veren 26 yaşındaki bir adamı

Kapat