Polonya’ya gitmeye çalışan 7 Türk Ukrayna sınırında yakalandı

“Gruşiv” bölümünün sınır muhafızları, Mercedes marka bir araçla sınıra doğru giden bir aracı durdurdu. Araçta Ukraynalı sürücü ile birlikte 3 Türk vatandaşı bulunuyordu. Yapılan sorgulamada sınır muhafızları, kimlik kartları ile ülkeye giren yabancıların AB ülkelerinden birindeki kontrol noktasını atlamak istediklerini fark etti.

“Ambukiv” bölümünün sınır görevlileri, devlet sınırında devriye sırasında muhafız köpeği tarafından iki kişi durduruldu. Yapılan sorgulamada belgeleri kontrol edilen iki kişi de Türk uyrukluydu ve Polonya’ya yasadışı yollardan girmek istemişlerdi.

Bakınız: Ukrayna’dan Avrupa’ya Kaçak Gitmeye Çalışan 4 Türk Yakalandı

Ve Lviv-Varşova uçuşu için Lviv havaalanında, sınır muhafızları iki Türk vatandaşını daha yakaladı. Bir anne ve oğlu, sınır muhafızlarına sahte pasaportlar sunmuştu.

Yabancılar yasal işlemler için sınır birimlerine getirildi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Ukrayna’da Kasım ayında gaz, benzin ve dizel fiyatları ne olacak

Benzin istasyonları için altın sezonu geçti ve yakıt talebi artık düşüyor. Kasım ayının başlarında, gaz fiyatları 50 kopek düşerken, benzin

Kapat