Odessa havaalanında onarımlarda yolsuzluk soruşturması: 11 milyon grivna

Cumhuriyet Başsavcılığı ve SBU çalışanları, Odessa Uluslararası Havaalanı bölgesi ve havaalanı onarımı yapan müteahhitlerin ofislerinde aramalar yaptı.

Kolluk kuvvetleri, havalimanında yapılan onarımın hacminin ve onarım işinin aşırı miktarda ortaya çıkan maliyeti hakkında araştırmalar yaptılar.

Müfettişler sözleşmelerin orijinallerini, yapılan işlere ait işkabullerini ve yapılan ekonomik ve finansal işlemlerle ilgili belgeleri kontrol ettiler.

Bakınız: Ukrayna’da Devlet Soruşturma ve Yolsuzlukla Mücadele Bürolarına telefon dinleme hakkı

Yolsuzluk planı nasıl çalıştı?

SBU, yetkililerin, genel yüklenicinin kontrolünde bulunan taşeronlarla işbirliği içinde olduğu ve ticari kurgusal yapılara para aktardığını belirledi.

Firmalar taşeron olarak tescil edildi. Gerçekleştirilmemiş iş ve hizmetlerin işkabulleri yapıldı ve karşılıklı imzalandı.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Ukrayna’da nafaka ödemeyenlere verilen cezalar

Ukrayna'da 2019'un ilk yarısında 3.2 milyar UAH nafaka borcu tahsil edilmiştir. Nafakasını ödemeyenlerin mülkiyetine el koyma, zorunlu çalışmaya gönderilme, idari

Kapat