Limak İnşaat’tan Ukrayna’ya Covid-19’la mücadelede malzeme desteği

Limak İnşaat, Ukrayna-Türkiye Parlamento Dostluk Grubu’nun faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla yeni tip koronavirüsle (Covid-19) ilgili Ukrayna devletine destek sağlayacak.

Limak Holding tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasının tüm dünya için büyük bir problem olduğu belirtilerek, “Korkunç istatistikleri gözlemliyoruz ve şunu anlıyoruz ki kimse bu hastalıktan korunamaz.” ifadesi kullanıldı.

“Görünmez düşmana” karşı hızlı bir şekilde eski günlere geri dönebilmek için herkesin birbirine sağlayacağı desteğin çok önemli olduğunun aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Firmamız Limak İnşaat, Ukrayna-Türkiye Parlamento Dostluk Grubu’nun faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla bu zor durumda Ukrayna devletini desteklemeye karar verdi. Bu nedenle, Nikolay Tişçenko önderliğinde Kiev’de Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ekibine yardım sunduk. Bugün onlara Covid-19 enfeksiyonları tanısı olan şüpheli hastaları kabul eden başkent hastanelerine; kişisel koruyucu ekipman, bir grup koruyucu solunum cihazı FFP2 ve yoğun bir bakım ünitesi vereceğiz. Ülkelerimizin küresel salgınla en az kayıpla baş edebileceklerine inanıyoruz ve umuyoruz.” (AA)

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]