Kliçko Troeşçina Köprüsü’nün Onarımı Hakkında Konuştu (Video)

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, Troeşçina’ya gideni Podol-Voskresenski Köprüsü’nün yapımı sürecini anlattığı bir videoyu Twitter hesabında yayınladı.

Kliçko “Miras aldığımız birçok zorluk var. Bazıları “yorgun” köprüler. Şu anda Güney Köprüsü, Paton Köprüsü ve Metro Köprüsü’nü onarıyoruz ve Şuliavski Köprüsü’nün yeniden inşasını yapıyoruz, ancak yıllardır Troeşçina sakinlerinin beklediği bir köprü var.

Bir yıl önce Podol-Voskresenski  köprüsüne yatırım yapmaya başladık. Şimdi paslı yapıları söküyoruz; yaz aylarında bu köprü oldukça farklı görünecek. Böylece gelecek yılın sonuna kadar iki yakanın ulaşımı daha kolaylaşacak ve hatta metro eklenecek.” dedi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Uber, Kiev’de Uber Shuttle’ı Başlattı

Uber, Mayıs ayında yeni bir hizmet olan Uber Shuttle'ın lansmanını yaptı. Uber Shuttle seçilen güzergahl boyunca ilerleyen bir minibüs içerisinde

Kapat