Kiev’de helal etin adresi: Meat Garden

Uzun yılların kasaplık tecrübesi “Meat Garden” olarak Kiev’de.

Meat Garden, iki satış noktasında usülüne uygun olarak kendi kestiği büyük ve küçükbaş hayvanlar ile tavuk eti ve ürünlerini; helal kesim ve lezzetli et arayan müşterilerine sunmaktadır.

Cemalettin ve Yunus Aydın kardeşler ile Ahıska Türkü Alimcan Aliyev tarafından kurulan Meat Garden, Kiev’in iki noktasında bulunan dükkânlarında kendi hazırladığı et ve et ürünleri ile birlikte market ve şarküteri ürünlerinin satışını yapmaktadır. Zeytin, peynir, zeytinyağı, baharatlar, salçalar, bisküvi ve çikolatalar, mutfak ürünleri gibi onlarca çeşit ürüne aynı noktada ulaşma imkanı sunmaktadır.

Ukrayna’da Helal Kesim Et Ürünleri

Büyükbaş, küçükbaş hayvan ile kümes hayvanlarının kesimini kendisi gerçekleştiren Meat Garden, helal kesim şartlarına uygun olarak gerçekleştirdiği kesim sonrasında ürünlerin satışını Kiev’de bulunan iki dükkanında yaparken, aynı zamanda restoran ve kafelerin et ihtiyacını da gidermektedir.

Müşterileri sadece Kiev’de yaşayan Türkler olmayıp, Ukraynalı müşterilerin de uğrak yeridir. Türk restoranları ile birlikte, pek çok Ukrayna restoranı için et ve et ürünleri hazırlamaktadır.

Üretim yerinde kasap sucuk, pastırma, köfte, hamburger köftesini de üretmektedir.

Et ve et ürünlerinde güncel fiyat örnekleri:

Dana kuşbaşı: 230 UAH
Dana bonfile: 350 UAH
Dana kıyma: 150 UAH
Dana ciğer: 100 UAH
Kuzu kol: 200 UAH
Kuzu but: 230 UAH
Kasap Sucuk: 250 UAH 
Çiftlik tavuğu (1 kg): 110 UAH
Kasap köfte: 180 UAH

Meat Garden Nerede?

Meat Garden 1

Meat Garden’in ilk açtığı satış noktası İslâm Kültür Merkezi’ne yakın bir noktada olup; merkez niteliğindeki dükkânda et ve et ürünleri ile birlikte şarküteri ve market ürünleri de bulunmaktadır.

Aynı zamanda dükkânın ön kısmında bulunan yazlık ile arka kısmında bulunan kışlık alanda restoran hizmeti de verilmektedir. Uygun fiyatlı olarak çorba, adana kebap, kuzu şiş, dana şiş ve kasap tezgahından seçilen her türlü et pişirilmektedir. Hizmete yeni giren fırında ise tırnak pide ile birlikte her türlü pide çeşitleri müşterilerine uygun fiyatla sunulmaktadır.

Meat Garden 1 İletişim Bilgileri

Adres: вулиця Дегтярівська, 27 (Dehtiarivska St, 27)
Yetkili: Yunus Aydın
Telefon: +38-066-511 8695

Meat Garden 2

Yeni yapılan bir yaşam kompleksinin alt katında, cadde üstünde yer alan Meat Garden 2’de de yine aynı şekilde et ve et ürünleri ile birlikte market ürünlerini de bulunmaktadır.

Meat Garden 2 İletişim Bilgileri

Adres: вулиця Михайла Максимовича, 24А (Mykhaila Maksymovycha St, 24A)
Yetkili: Ali Aliyev 
Telefon: +38-093-849 04 66

Caner Cangül

Endüstri Mühendisi. Internet teknolojileri ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin teknik sorumluluğu ve yönetimi yanında editörlük ve çevirmenlik yapmaktadır. 8 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]