Kiev’de aşırı yüklü tıra rekor ceza: 6.500 Euro

Kiev Şehir Devlet İdaresi Taşımacılık Altyapı Departmanı tarafından bildirildiğine göre Kiev yakınlarında, kolluk kuvvetleri, kamyonu izin verilenden yaklaşık 22 ton daha fazla olan şoföre rekor para cezası yazdı.

Aşırı yüklü kamyona 9 Temmuz 2020’de Kiev otoyolundaki tartım noktasında işlem yapıldı. Kiev bölgesinden Poltava’ya giden araç tartıldığında toplam ağırlığı 61.84 ton olduğu ortaya çıktı, bu da izin verilen miktardan 21.84 ton daha fazla oldu.

Bu ihlal için, kolluk kuvvetleri 198.32 bin UAH, yaklaşık 6.500 Euro rekor para cezası kesti.

Kiev Şehir Devlet İdaresi, boyut ve ağırlık kontrol komplekslerinin başkentin tüm girişlerinde 24 saat çalıştığını hatırlattı: Kiev-Chop karayolunun 36 km’si, Kiev-Odessa otoyolunun 7 km’si, Brovarskaya Caddesi boyunca Proleski köyünde, Koltseva ve Barsky Sokaklarının kesiştiği yerde ve Ayrıca Kiev karayolu üzerinde.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Zelenskiy ile görüştü

Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, çalışma ziyaretin için Ukrayna'da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldi.

Kapat