Kiev füniküleri onarımdan sonra 22 Ağustos’ta çalışmaya devam edecek

Kiev şehir devlet idaresi tarafından bildirildiğine göre, Kiev fünikülerinde bakım çalışmaları ve onarımlar devam etmekte olup, 22 Ağustos’ta yeniden çalışmaya başlayacaktır.

Kiev füniküleri

Bilgilendirmede, onarım çalışmalarının her yıl aynı dönemde yapıldığına dikkat çekilerek “Böylece, Ağustos ayında makine dairesi, kompresör ve tristör odaları tamir edilecek. Gereken değişimler yapılacak ve iletişim ağı güncellenecektir. Vagonların tekerlekleri ve iç astarı da değiştirilecek ve ekipman tamamen kontrol edilecek. Tüm çalışmaların ardından yük altındaki ekipmanın statik ve dinamik testleri yapılacaktır.” denildi.

Ayrıca 6-14 Ağustos tarihleri arasında Kiev’deki Libidska Meydanı’ndaki yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafik sınırlandırılacaktır.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Önceki yazıyı okuyun:
koronavirüs vakaları Ukrayna bölgeler
Ukrayna koronavirüs rakamları: Günlük 1,061 artışla, toplam 74,219 (4 Ağustos)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi’ne göre, 4 Ağustos günü sabah itibariyle yayınlanan verilere göre önceki gün içerisinde 1,061 laboratuvar onaylı yeni...

Kapat