Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Ukrayna temasları

Ukrayna’nın Truskavets Belediyesi ile kardeş kent protokolü imzalamak üzere Ukrayna’ya giden Başkan Topaloğlu, iki belediye arasında yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kemer belediyesi’nin resmi sitesindeki habere göre, Başkan Topaloğlu’na ziyaretleri sırasında meclis üyeleri Ferhan Fidan, Emrah Ayhan, Hasan Ali Acar ve İsmail Aka da eşlik etti.

Truskavets Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy ile yapılan toplantıda Kemer hakkında bilgiler veren BaşkanTopaloğlu, iki belediye arasında yapılabilecek her türlü projeyi sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti.

Ukrayna’daki temaslarına devam eden Başkan Topaloğlu ve meclis üyeleri, daha sonra Ukrayna’nın Lviv şehrine geçti. Lviv Belediye Başkan Yardımcısı Anatoliy Zabarylo ile görüşme sırasında hoş bir şekilde karşılanan BaşkanTopaloğlu ve meclis üyeleri, Lviv ile Kemer arasında yapılabilecek sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

BaşkanTopaloğlu ve meclis üyeleri, öte yandan, Türk Ukrayna İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Aydın ve Türk Hava Yolları (THY) Lviv Müdürü Zafer Ağırtmış ile de bir takım görüşmelerde bulundu.

Ayrıca, Truskavets Belediyesi ile işbirliği niyet mektubu imzalanacağı bildirildi. Yapılan görüşmelerde, Lviv ve Truskavets belediyeleri ile kültür, turizm ve ticaret alanlarındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi kararı alındı.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Ukrayna’daki temaslarımıza devam ediyoruz. Truskavets Belediyesi ile çok olumlu görüşmelerimiz oldu. Lviv şehrinde de bir dizi temaslarda bulunduk. İki ülke arasında kültürel ve turizm alanlarında yapılabilecek projeler hakkında görüşmelerimiz oldu. Bizi gayet güzel karşıladılar. Biz de kendilerini en yakın zamanda Kemer’e gelmeleri için davet ettik. Kemer’i hak ettiği yere tekrar getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

BaşkanTopaloğlu, en kısa zamanda Truskavets Belediye Başkanını heyeti ile Kemer’e beklediklerini kaydetti.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Ukrayna’da yabancıların en önemli 4 sorunu

Ukrayna Bakanlar Kabine Başkanı Dmitri Dubilet yabancıların Ukrayna'da ne kadar rahat olup olmadıkları konusunda soruları yanıtladı ve tespit ettikleri 4

Kapat