Hükümetin Ukrayna ekonomisi konusunda IMF’e göre daha ılımlı beklentileri var

Ukrayna Bakanlar Kurulu 2020 yılında Ukrayna’nın gayri safi yurtiçi hasılasında (GSYİH) % 4.8 oranında bir daralma öngörürken, bu oran Uluslararası Para Fonu’nun % 8.2’lik tahmininden neredeyse iki kat daha düşük.

Sergey Marçenko Maliye Bakanı

Maliye Bakanı Sergey Marçenko, kabine toplantısında “Gerçekten de, IMF’nin kendi tahmin hesaplamaları var; bizim de kendi tahminlerimiz var, bu yıl GSYİH’daki düşüşün IMF’nin beklediğinden daha iyi olacağını umuyoruz.” dedi.

Bakanın belirttiğine göre Ukrayna’nın GSYİH’sında % 4.8’lik bir düşüş bekleniyor: “Tüm beklentiler var, ekonomimizin gelişimi için daha iyimser bir tahminimiz var” dedi.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Ukrayna’nın gerçek gayri safi yurtiçi hasılasında ( GSYİH ) 2020’deki beklentisini % 8.2’ye çekerek tahminini kötüleştirmişti.

Kaynak: rbc.ua

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

SBU Harkov'da, Rus askeri istihbaratına çalışan Ukraynalı'yı gözaltına aldı
SBU Harkov’da, Rus askeri istihbaratına çalışan Ukraynalı’yı gözaltına aldı (video)

Ukrayna Güvenlik Hizmetinin karşı istihbarat birimleri, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı Ana Müdürlüğü'nün 74. İstihbarat Merkezi'nde çalışan Ukrayna vatandaşını...

Kapat