Hükümet çifte vatandaşlık hakkında konuşmaya başladı

Avrupa ve Avrupa-Atlantik Entegrasyonu Bakan Yardımcısı Dimitri Kuleba tarafından verilen bir brifingde Bakanlar Kurulu’nun çifte vatandaşlık getirme konusunda çeşitli fikirlere sahip olduğu belirtildi.

Ukrinform ajansının verdiği habere göre, “Hükümetin çifte vatandaşlık fikrinin nasıl uygulanması gerektiği konusunda birkaç yaklaşımı var. Dışişleri Bakanlığı’ndan meslektaşlarım bunları bütünsel bir konsepte getiriyor, ancak benim için en önemli şey, bu konuda çalışmak için herkesin fikirlerinin olgunlaşması gerekli.” dedi.

Bakınız: Ukrayna E-Vatandaşlık Sunmayı Planlıyor

Kuleba, çifte vatandaşlık verilmesinin “ilginç bir fikir” olduğunu ekledi.

“Milyonlarca insan Ukrayna’dan ayrıldı. Ukrayna ile bağlantılarını sürdürmeliyiz. Ve bir Ukrayna pasaportu sahibi olmaları bu bağlantılardan biri.” dedi.

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]

Ukrayna’nın dış ticaret açığı % 14’ten fazla arttı

Ukrayna'nın dış ticaret dengesi negatif yönde arttı. Devlet İstatistik Servisi raporlarına göre, 2019 yılının ilk sekiz ayında Ukrayna'nın ithalatı 38.873

Kapat