FlyUIA, Kiev-İstanbul uçuşlarının sıklığını üç katına çıkarırken, Odessa-İstanbul hattına da dönüyor

2021 yaz programında Kiev-İstanbul hattındaki uçuşların sıklığını üç katına çıkarmayı planlayan Ukrayna Havayolları (FlyUIA), 29 Mart’tan itibaren Odessa-İstanbul rotasını da aktif ediyor.

MAY Ukrayna Havayolları

Havayolu firması, Kiev ile İstanbul arasında 21 adet gidiş-dönüş uçuş gerçekleştirmeyi planlıyor. Böylece UIA, Azur Air Ukraine’in iddia ettiği uçuş kotasını tam olarak kullanmış olacak.

Yaz sezonu başlamadan önce UIA Kiev’den İstanbul’a her gün uçuş gerçekleştirdi. Rezervasyon sistemine Nisan ayı için iki adet, Haziran sonundan itibaren ise üç adet günlük uçuş eklendi. UIA, sabah, öğleden sonra ve akşam uçuşları gerçekleştirecek.

UIA, Odessa-İstanbul seferlerini ise Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri akşamları olmak üzere haftada üç kez planladı.

Türkiye’ye Giriş

Türkiye’ye girmek isteyen yolcuların, uçağa binebilmeleri için Mayıs ayı sonuna kadar koronavirüs için PCR testi yaptırma zorunluluğu bulunuyor. Analiz anından hareket anına kadar 72 saatten fazla geçmemelidir. Test negatif bir sonuç göstermelidir.

Ayrıca, Türkiye’ye uçuştan önce son 72 saat içerisinde pasaport bilgilerini ve Türkiye’deki ikamet yerlerini belirtmeleri gereken elektronik bir form doldurmalıdır.

ukrhaber.com

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]