Dubai’de tutuklanan 11 Ukraynalı kıza ait yeni görüntüler ortaya çıktı (video)

Dubai polisi, Dubai Marina Oteli’nin balkonunda tamamen çıplak poz veren bir grup genç kızı tutuklamıştı. Bu kızların 11’i Ukraynalı çıkmıştı. Skandal olarak anılan görüntüler, bir başka binada bulunan birileri tarafından videoya çekilmiş ve internete verilmişti.

Dubai’de meydana gelen olay internette hızla yayıldı. Dubai’de bulunan bir otelde balkonda çekilen görüntüler sonrasında Dubai polisi olaya el koymuş ve kadınların bu davranışını ahlaksız olarak nitelendirerek tutuklamıştı.

Dubai’deki Ukrayna konsolosluğu, Ukraynalı kadınların haklarına saygı duyulmasını ve bu davanın tüm koşullarının açıklığa kavuşturulmasını sağlamak için yerel kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını da bildirdi.

Olayda yer alan kadınlar hakkında altı aya kadar hapis ve beş bin dirhem (yaklaşık 37,850 UAH) para cezası öngörülmektedir.

Rusya’dan eski olimpik jimnastikçi Alina Kabaeva tarafından kontrol edilen bir medya grubu olan Rus medya kuruluşu Life, Dubai’de büyük üzüntüye neden olan bir projede 40 modelin yer aldığını bildirdi. Ukrayna’dan Dubai’ye gelen modellerin genel olarak 20 yaş civarlarında oldukları ve sosyal ağlarda Dubai’den fotoğraflar paylaştıkları da belirtildi.

Caner Cangül

Endüstri Mühendisi. Internet teknolojileri ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin teknik sorumluluğu ve yönetimi yanında editörlük ve çevirmenlik yapmaktadır. 8 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]