Borispol Havaalanında 500 Dolar Rüşvet Teklif Eden Türk Vatandaşı (Video)

Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı Hizmetinin iç ve iç güvenliği görevlileri, Ukrayna Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı görevlilerini yasadışı faaliyetlere çekmeye çalışanları kaydetmeye devam etmektedir.

Son  iki yıl içinde rüşvet teklifi saysının 2 bin civarında olduğu belirtildi. Sınır muhafızları rüşvetleri reddediyorlar ve rüşvet teklifinde bulunan kişiler Ukrayna’nın mevcut yasalarına göre gözaltına alınıyor ve bu durumları kayıt altına alınıyor.

 “Borispol” Sınır Hizmeti görevlileri tararfından görevlendirilen müfettişler rüşvet sınır muhafızlarına rüşvet vermeyi teklif ettiği gerekçesiyle bir Türk vatandaşını gözaltına aldı.  Ukrayna sınır muhafızları pasaport kontrolünde kişinin Ukrayna’ya gelme amacını açıklaması yeterli olabilecekken, bunun yerine, rahatça geçiş yapabileceğini düşünerek 500$ rüşvet teklif.ettiğini belirttiler.

Kaynak: Dpsu.gov.ua

Kadir Çurku

Ekonomist. Türkiye’de Buz hokeyi, Artistik Buz Pateni Tarihi ve fotoğraf ile ilgilenmekte. Sitenin yönetimi yanında sitede editörlük yapmaktadır. 29 yıldır Kiev'de yaşamaktadır. İletişim: [email protected]